Robert Went is econoom en werkt bij de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid (WRR). Voor OneWorld selecteert hij wekelijks zijn favoriete tweets. Uit zijn 127 tweets van deze week zijn dit de 20 (re)tweets die je niet mag missen.
Voorbestemd
Bitcoin bubbel
Meer permanente banen bij ASML
Uit onderzoek van Fabian Dekker bleek dat er veel kopieergedrag is bij werkgevers die kiezen voor minder vaste banen en meer flexwerk. Laten we hopen dat de nieuwe koerswijziging van ASML ook veel wordt geïmiteerd door andere bedrijven. Maar door de aangetrokken economische conjunctuur moeten bedrijven sowieso meer vechten om goede mensen, dus of het om een conjuncturele of structurele wijziging gaat (of om een combinatie daarvan) zal de tijd leren.
Laptop of pen?
De mens de baas
Kijk hoe Robert Reich het kapitalisme wil redden
Financiële planning
De toekomst van werk
Voor een symposium van vakcentrale VCP was ik gevraagd over de toekomst van werk te praten. Dat werd een presentatie over valkuilen bij het voorspellen van de toekomst, en vijf grote meebepalende ontwikkelingen waar we invloed op (kunnen) hebben.
Klussificering van de arbeidsmarkt
Slavernij bij Amazon
Facebook baas Zuckerberg for president?
Hyperglobalisering of democratie?
De robot de baas
Contact
Je krijgt vanaf nu elke woensdag een mailtje wanneer de nieuwe aflevering van dit blog online staat als je lid wordt van de nieuwsbrief. Mijn homepage vind je hier.