- Bunnik, Nederland
- 17 juni 2025
Ik begeleid maatschappelijke organisaties bij verandering en organisatieontwikkeling. Altijd met oog voor de harde én zachte kant: strategie, structuur en proces, maar net zo goed gedrag, cultuur en samenwerking. Want echte beweging ontstaat daar waar hoofd en hart samenkomen.
Wat ik het liefst doe? Organisaties helpen om stap voor stap beter te worden, met blijvend resultaat!
Ik krijg energie van ontwikkelvraagstukken op het snijvlak van zichtbare structuren en onzichtbare dynamiek. Daar waar het stagneert, breng ik overzicht, helderheid en beweging.
In co-creatie werk ik met leidinggevenden en teams aan:
🔹 ontrafelen van vraagstukken
🔹 opstellen ontwikkelagenda
🔹 ontwikkelen en uitvoeren van strategie mét impact
🔹 vertalen van visie naar gerichte interventies en concrete acties
🔹 ontwikkelen van cultuur- en leiderschap
🔹 aansturen van veranderprogramma's
Dit doe ik in diverse rollen zoals project- en programmamanager, changemanager en organisatieadviseur, met 20 jaar ervaring bij politie, ASN Bank en ziekenhuis.
Wat breng ik mee?:
✔️ Frisse blik en scherpe analyse
✔️ Creativiteit én realisatiekracht
✔️ Procesbegeleiding met structuur én ruimte
✔️ Gevoel voor wat speelt, ook in de onderstroom
✔️ De vaardigheid om strategie en trends te vertalen naar haalbare stappen
✔️ De rust én regie om koers te houden en het geheel te overzien
Met betrokkenheid en oprechte aandacht win ik vertrouwen. Met oog voor inhoud, mens en organisatie ontwerp en begeleid ik de trajecten. Als spin in het web verbind ik mensen en processen, houd ik overzicht en zorg ik voor voortgang. Ik werk graag in maatschappelijk relevante, dynamische omgevingen waar een veranderopgave speelt, want dáár ben ik op mijn best.
Ben jij bezig met een strategisch (ontwikkel)vraagstuk of een complexe verandering? Of ken je een organisatie waar ze een ervaren verandermanager zoeken?
📩 Stuur me gerust een bericht. Ik denk graag met je mee.
+31(06)14540052 I jkkoevoets@gmail.com
Opleiding
Sociale Wetenschappen (Communicatiewetenschap en Arbeids- en Organisatiepsychologie)
Ervaring
ASN Bank / Volksbank – 240 / 3500 medewerkers | 3,3 miljoen klanten
Gaf leiding aan 30 business developers in multidisciplinaire klantreisteams.
Vertaalde strategische doelen naar uitvoerbare acties en schakelde tussen strategie en uitvoering (Lid MT ASN Bank én MT Expertisecentrum Business)
Ontwikkelde en implementeerde: people strategy, HR-processen en teamstructuur.
Stimuleerde een cultuur van continu leren en verbeteren (Agile, Scrum. Obeya)
Vervulde een brugfunctie tussen het Expertisecentrum Business (Volksbank-breed) en ASN Bank
Bevorderde organisatiebreed leren en kennisdeling via leerinterventies en landelijke bijeenkomsten
Resultaat: versterkt eigenaarschap en realisatiekracht binnen en tussen teams; verbeterde wendbaarheid en effectievere samenwerking.
Landelijke Eenheid, Dienst Landelijke Informatie Organisatie – ca. 1.000 medewerkers | 10 afdelingen
Leidde een meerjarig veranderprogramma voor 1.000 medewerkers; verbeterde leiderschap, cultuur en wendbaarheid
Ontwikkelde dienstbrede visie en begeleide herinrichting van besturing en processen
Realiseerde een cultuurverandering, gedragsverandering en versterkte eigenaarschap binnen teams en afdelingen
Adviseerde en begeleidde de dienstleiding en MT bij complexe strategische veranderopgaven
Ontwikkelde en implementeerde leiderschapsprogramma’s
Begeleide leidinggevenden bij veranderkundige vraagstukken
Gebruikte methodieken en visies: Scrum, Obeya, Culturele Antropologie
Resultaat: een stabielere basis voor de organisatie, verhoogde medewerkerstevredenheid en versterkte uitvoeringskracht.