donderdag 11 maart 2010
OneWorld contact login login partners
 
 
zoeken
geavanceerd zoeken
home > Nieuws > Achtergrond > Dossiers > Dossier Klimaat en Armoede > artikel  
China maakt zwarte lijst vervuilers
China maakt zwarte lijst vervuilers
31-07-2007
Auteur: OneWorld
Bron: OneWorld

China heeft voor het eerst een zwarte lijst samengesteld van bedrijven die de milieuvervuilingsregels overtreden. De bedrijven in kwestie variëren van voedselproducenten tot papiermakers en staalfabrieken. De uitstoot van koolstofdioxyde en vervuiling zijn altijd de keerzijde geweest van de gigantische economische groei in China. Voorlopig bevat de lijst de namen van 30 bedrijven. 

 

De eerste maatregel die wordt genomen om het steeds groter wordende milieuprobleem aan te pakken, is dat bedrijven die op de zwarte lijst staan geen lening meer kunnen krijgen bij banken. Het is onbekend of de bedrijven bezwaar kunnen maken tegen hun plaatsing op de zwarte lijst, of welke aanpassingen ze moeten doorvoeren om van de lijst te worden verwijderd.

 

Onmogelijke doelstellingen?

China heeft zichzelf tot doel gesteld om de uitstoot van vervuilende stoffen tussen 2005 en 2010 te reduceren met 10%. Maar volgens westerse milieucommentatoren is het onmogelijk oVervuiling in Chinam deze doelen te halen, aangezien China op dit moment ongeveer twee nieuwe energiecentrales voor fossiele brandstoffen per week bouwt.

 

Eerder deze maand gaf een Chinese milieuambtenaar aan Britse politici toe dat China voorlopig geen bindende afspraken kon maken over de reductie van uitstoot van CO2. De plaatsvervangend directeur-generaal van het Chinese ministerie van milieuzaken, Lu Xuedu, sprak hierover met het Britse comité voor het wetsontwerp over klimaatverandering.              

 


share/save    RSS feeds   tip/mail de redactie    print artikel    stuur door
 
Gerelateerde artikelen
14-07-2009
Cassave vergiftigd door CO2-uitstoot

06-12-2007
China wil hulpfonds klimaat

28-11-2007
Milieudebat laait op door ongeluk cruiseschip

14-09-2007
Ecologische hel ligt in China, India en Rusland

06-06-2007
Arme landen tellen meeste milieudoden
 
 
Reageer
Naam
email
bericht
 
Mail mij reacties op dit artikel (email verplicht) > plaats reactie
 
Security image. You must enable images to submit entry Vul in wat u ziet:
(Gevoelig voor hoofd en klein letters)
 
Gerelateerde agenda
03-03-2010  t/m 24-03-2010
New Earth Leaders info dag: NEL uitwisseling met Brazilie
The Hub Amsterdam Westerstraat 187 1015 MA Amsterdam
25-03-2010
Both ENDS Politiek Café: Op hete kolen
Het Nutshuis, Riviervismarkt 4, Den Haag
09-04-2010
Seminar VTB: Strategies for conserving fauna in tropical forests
Burgers’ Zoo Arhnem
 
OneWorld Nieuws
Geen eten zonder bescherming biodiversiteit
Mexicanen vinden groene tortilla uit
Spoedwet vereenvoudigt verplaatsen dorpen in Peru
Gewild rozenhout uit Madagaskar versnelt ontbossing
Groene gevel fleurt huis bewuste consument op
Climategate: feit en fictie
Slachtoffers Trafigura lopen compensatie mis
Groeilanden eisen beloofde klimaatdollars
Ghana bewapent vissers met camera's
'Benzine mogelijk op de bon'